Drugiego marca już po raz drugi w naszej szkole odbył się Światowy Dzień Kota, którego celem jest propagowanie szacunku do zwierząt oraz niesienie pomocy bezdomnym kotom.

Przygotowania do tego święta rozpoczęły się już na początku tygodnia. Każda klasa miała za zadanie przygotować gazetkę ścienną o kociej tematyce. W salach pojawiły się zdjęcia, rysunki, plakaty i kalendarze z kotami. Wszystkie gazetki zostały ocenione wg kryteriów ustalonych przez prawdziwych kocich ekspertów. Na wyniki musimy jednak poczekać do szkolnego Dnia Wiosny. Ponadto uczniowie mogli podziwiać wystawę przygotowaną przez klasy IVa i IVb w sali nr 2, nie zabrakło na niej książek i gadżetów związanych z kocim światem.

Podczas obchodów Dnia Kota uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy wiekowe i rywalizowali ze sobą w licznych konkurencjach i zadaniach.

Klasy I-III wzięły udział w „kocich wyścigach w rzędach”, przedstawiciele zespołów musieli również wypić mleko z kubeczków przez słomkę na czas oraz zapolować na papierowe myszy. Po zmaganiach sportowych na uczniów czekał quiz wiedzy o kotach pt. „Z jakiej bajki uciekłem?”. Uczestnicy poradzili sobie z nim znakomicie, mimo że niektóre zadnia dotyczyły kotów z bardzo starych bajek. Na koniec najmłodsi uczniowie wysłuchali opowiadań, w których głównymi bohaterami były oczywiście koty.

Zadaniem klas IV – V było wykonanie plakatu reklamującego kocie gadżety – zabawki, drapaki lub karmę i prezentacja ich w auli. Wszystkie prace były niezwykle pomysłowe, starannie wykonane, a niektóre bardzo oryginalne. Następnie drużyny wytypowane z każdej klasy zmierzyły się z ortograficzną sztafetą. Później starsi uczniowie wysłuchali pięknej japońskiej legendy „O kocie, który machał łapką”.

Klasy VI-VII przygotowały prezentacje multimedialne na zadane wcześniej tematy: „Gatunki kotów”, „Kot w literaturze” oraz „Kot w filmie i animacji”. Uczniowie z tej grupy zmagali się również z ortograficzną sztafetą, a także musieli wyjaśnić frazeologizmy związane z kotami.

Ponadto uczniowie mogli wziąć udział w towarzyszących temu niezwykłemu dniu konkursach: plastycznym i literackim. Wyniki wszystkich konkursów i rywalizacji międzyklasowej będą ogłoszone podczas szkolnego Dnia Wiosny.