Kolejne spotkanie autorskie, tym razem z Panem Grzegorzem Kasdepke Dnia 12 maja 2017 r. w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Bolesława Chrobrego w Biskupicach gościł Pan Grzegorz Kasdepke. Autor książek dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy, wielu prestiżowych nagród, były wieloletni redaktor naczelny magazynu dla dzieci „Świerszczyk”.

W spotkaniu z pisarzem brała udział cała szkoła. W naszej szkole książki tego autora cieszą się dużym zainteresowaniem, chętnie czytają je nie tylko dzieci, ale i rodzice, gdyż napisane są z poczuciem humoru, potrafią rozbawić największego ponuraka, uczą jak radzić sobie z emocjami, pomagają rozwiązać wiele dziecięcych problemów. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wspomnień autora z dzieciństwa, o tym, że wcale nie zamierzał pisać książek, że inspiracją do pisania stał się jego sześcioletni syn Kacper, dla którego napisał swoją pierwszą książkę „Kacperiada”.

Pan Grzegorz od samego początku wprowadził wesoły nastrój i miłą atmosferę, dlatego też wszyscy chętnie brali udział w rozmowie na temat m.in.” Skąd się biorą dzieci?, albo co to znaczy „robić kogoś w balona”, „zbijać bąki”, „czuć się jak ryba w wodzie”, „pocałować klamkę”, „dostawać małpiego rozumu”. Było sporo śmiechu i dobrej zabawy. Nie obyło się bez zadawania pytań, na które autor chętnie odpowiadał. Na zakończenie każdy mógł zakupić książkę i otrzymać autograf. Pan Grzegorz wpisał się również do wszystkich swoich pozycji, które są w naszej bibliotece.

Spotkanie upłynęło jak zwykle w miłej, wesołej atmosferze. Sądzę, że spotkania, które organizujemy w naszej szkole już od kilku lat,  zachęcają uczniów do czytania. Świadczy o tym coraz większa liczba wypożyczanych książek, zainteresowanie, tym, czy dana pozycja została już zakupiona i spora liczba czytelników odwiedzających naszą bibliotekę.

Wszystkim bardzo dziękuję i zapraszam do biblioteki.