Tradycją szkoły w Biskupicach stał się udział uczniów w zmaganiach z ortografią, do których co roku zachęcają nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Koziegłowach. Przygotowują oni konkurs adresowany do uczniów klas szóstych.

Konkurs ten przebiega w trzech etapach: w etapie szkolnym uczniowie piszą dyktando. Ci z nich, którzy najlepiej zapiszą tekst dyktanda tworzą trzyosobową reprezentację szkoły do rozgrywek na etapie gminnym. W tym roku etap gminny odbył się 15 marca 2019 r. w szkole podstawowej w Jerzykowie. W etapie gminnym uczniowie rozwiązują test ortograficzny z wykorzystaniem wiedzy w praktyce.

Miło nam poinformować, że uczniowie szkoły w Biskupicach: Julia Chlebowska, kl.6a, Tymoteusz Jóźwiak, kl.6a oraz Natalia Mączyńska, kl.6b zakwalifikowali się do finału (etapu międzygminnego), podczas którego będą prezentować swoje umiejętności przed widownią.

Trzymamy mocno kciuki za reprezentację naszej szkoły, która 17 maja 2019 r. będzie rywalizować z najlepszymi z najlepszych!

Agnieszka Śliperska