Po ubiegłorocznym sukcesie uczniów z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Biskupicach w II Powiatowym konkursie literacko – plastycznym „Tworzymy książki. Bądź jak Sherlock Holmes” nadszedł czas na kolejne popisy literackie naszych uczniów. Tym razem  wzięli oni udział w konkursie literackim „Widmark, Widłak i ty!” zorganizowanym przez Wydawnictwo Zakamarki w Poznaniu.

Przedmiotem konkursu było napisanie opowiadania prozą, które będzie rozwinięciem tekstu początkowego stworzonego wspólnie przez szwedzkiego pisarza Martina Widmarka i polskiego pisarza Wojciech Widłaka.

Ostatecznie na konkurs wpłynęło 370 prac!

Jury wyłoniło prace, które zadziwiają oryginalnością pomysłu, kreatywnością, nietuzinkową wyobraźnią, ciekawym stylem wypowiedzi.

Wśród najciekawszych opowiadań znalazła się praca uczennicy klasy 4a z Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Biskupicach – Marii Wachowiak, której przyznano wyróżnienie drugiego stopnia oraz książkę Zakamarków.

Liczny udział uczniów naszej szkoły w tymże konkursie zaowocował przyznaniem nagrody także dla naszej szkoły, która otrzyma książkę Zakamarków do biblioteki szkolnej.

                                                                                                                   Agnieszka Śliperska