13 grudnia 2018 roku w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole im. Bolesława Chrobrego w Biskupicach miał miejsce kolejny Gminny Przegląd Jasełek i Małych Form Teatralnych o Świątecznym Nastroju pod hasłem „Śpiewajmy z Aniołami”.

Wzięli w nim udział uczniowie z czterech szkół podstawowych – z Pobiedzisk, z Jerzykowa, z Węglewa oraz z Biskupic.

Poszczególne grupy teatralne zaprezentowały bardzo ciekawe i oryginalne świąteczne programy artystyczne. Do żłóbka tradycyjnie wędrowali Trzej Królowie, przybywali aniołowie, pasterze, a nawet postacie bajkowe! Było też inaczej niż dotąd, gdy uczniowie ze szkoły we Węglewie zaprezentowali przedstawienie jasełkowe w formie pantonimy, a pastuszkowie z Biskupic rozmawiali ze sobą gwarą góralską.

Występy uświetnione były pięknym śpiewem kolęd, pastorałek, piosenek, a nawet popisami tanecznymi!

Jury wyłoniło z każdej szkoły dwie osoby, które nagrodzone zostały za wyjątkową kreację artystyczną, za szczególne umiejętności aktorskie. Przyznano również wyróżnienia.

Serdecznie dziękujemy sponsorom tegorocznego przeglądu jasełek – firmie Modertrans oraz Radzie Rodziców za pomoc w organizacji przeglądu, a szkołom za zgłoszenie się do przeglądu.

Wszystkim zespołom artystycznym oraz ich opiekunom należą się słowa uznania za trud włożony w przygotowanie pokazów, dzięki którym każdy, kto przybył 13. grudnia do auli szkoły w Biskupicach, mógł poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

Małgorzata Karasińska

Izabella Kustra

Agnieszka Śliperska