21 marca br. obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Tego dnia na uczniów czekało mnóstwo niespodzianek i atrakcji.

Już na początku tygodnia w salach lekcyjnych pojawiły się gazetki i wiosenne dekoracje. Nastrój nadchodzącej pory roku czuło się w każdym zakątku szkoły. W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny uczniowie zebrali się w auli szkoły, gdzie wzięli udział w konkursie karaoke. Zmierzyli się z największymi przebojami polskiego rynku muzycznego. Można było usłyszeć nowe, czasem zaskakujące wykonania takich piosenek jak: „Tamta dziewczyna”, „Przez twe oczy zielone”, czy „Miłość w Zakopanem”. Następnie dziewczynki z kółka tanecznego poprowadziły krótkie warsztaty. Swoim tańcem i energią porwały tłumy.

Jednak momentem, na który wszyscy czekali, były wybory Miss Wiosny i Mistera Sportu. Reprezentanci klas musieli przebrać się za Panią Wiosnę oraz sportowca prezentującego dowolną dyscyplinę. Wszystkie kostiumy były naprawdę piękne i pomysłowe, dlatego komisja miała duży problem z dokonaniem wyboru. Ostatecznie, po długich naradach, w kategorii klas I-III Miss Wiosny została reprezentantka klasy I, sportowcem – uczeń z klasy II. W kategorii IV-VII najlepsza okazała się propozycja klasy Vb, a za najlepiej ubranego sportowca komisja uznała sztangistę z klasy VIIb.

Podczas obchodów Pierwszego Dnia Wiosny zostały również ogłoszone wyniki konkursu „Kapelusz Pani Wiosny”.

W kategorii klas I-III:

1 miejsce – Alicja Ellman, klasa IIIb

2 miejsce –  Małgorzata Wachowiak, klasa IIIa

3 miejsce – Jakub Silbernagel, klasa IIIa

Wyróżnienie: Julia Kocicka i Tomasz Troczyński, klasa IIa

Kategoria klas IV – VII:

1 miejsce – Patrycja Tomczak, klasa Vb

2 miejsce – Kuba Krawiec, klasa VIIb

3 miejsce – Jakub Reszke, klasa Vb

Wyróżnienie: Karol Chlebowski, klasa IVa

Wszystkie prace można podziwiać w holu naszej szkoły. Zwycięzcom gratulujemy!