11 marca w Zespole Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Biskupicach  wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu  przygotowałyśmy  DZIEŃ ZDROWE ŻYWNOŚCI, który odbył się pod hasłem: Jedz zdrowo!!! Oprócz pogadanki z dietetykiem o tym,  jak ważnym posiłkiem jest śniadanie i czym zdrowym można rozpocząć dzień, było można spróbować różnych zdrowych produktów na kiermaszu. Był świeżo wyciskany sok z jabłek, chipsy jabłkowe, nasiona, suszone owoce, przekąski z warzyw i pyszne, zdrowe słodkości przygotowane przez uczniów i rodziców naszej szkoły (największą popularnością cieszyły się ciasteczka owsiane).

Tego dnia odbył się również konkurs na najzdrowszą śniadaniówkę! Na przerwie śniadaniowej w auli zasiadła komisja, której przewodniczyła pani Paulina – dietetyk z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, która oceniała drugie śniadanie uczniów pod względem różnorodności produktów, pomysłowości wykonania  i zawartości składników odżywczych.

Mamy nadzieję, że uczniowie zaczną zwracać uwagę na zawartość cukru w różnych produktach żywieniowych, a drugie śniadanie dzieci już zawsze będzie kolorowe, smaczne i zdrowe.

Hanna Silbernagel

Renata Wachowiak

Jolanta Schneider