11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. W tym roku obchodzimy 100. rocznicę tego wydarzenia.

 Przygotowania do tego ważnego święta w Szkole Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Biskupicach zaczęły się już na początku listopada. W holu szkoły stanęła piękna wystawa poświęcona Ojcom Niepodległości, a uczniowie klas czwartych przygotowali plakaty związane z historią Polski. Starsze roczniki mogły sprawdzić swoją wiedzę biorąc udział w konkursie historycznym Droga Polski do niepodległości. Wyniki zmagań zostały ogłoszone podczas uroczystego apelu.

 8 listopada br. aula szkoły w Biskupicach, na czas programu artystycznego, zamieniła się w prawdziwe studio telewizyjne. Uczniowie w rolach reporterów opowiedzieli o ważnych dla naszego narodu wydarzeniach, o trudach walki o niepodległość, a przede wszystkim o ogromnej radości spowodowanej odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Klasa druga natomiast wzruszyła wszystkich przepięknym tańcem do muzyki Fryderyka Chopina.

 Zgromadzona w auli publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami.